Het sprookje van de MO13

Fanzone

omhoog
100 users have voted.

En weer een nieuw hoofdstuk aan het grote sprookjesboek van de MO13 toegevoegd.

 

En het sprookje gaat als volgt:

 

Twee boze stiefmoeders, ja twee moeders, het is wel een sprookje uit 2017 he dan kan dat gewoon. En eigenlijk één boze stiefmoeder en één aardige. al is de boze ook best aardig eigenlijk. En in principe zijn het gewoon moeders.

Maar twee boze stiefmoeders wonen in een dorpje aan de Linge met hun 15 kinderen, allemaal meisjes. De meisjes spelen graag en gaan het liefst de hele dag naar school maar de twee boze stiefmoeders hebben hele andere plannen met de meisjes. Zij willen de Europese voetbaltop bereiken met deze meisjes. Doordeweeks moeten ze hard en lang trainen, vrijdag vroeg naar bed en op zaterdag moeten ze knallen. De twee boze stiefmoeders staan schreeuwend en filmend langs de lijn al is het hier ook weer zo dat de ene boze stiefmoeder wat harder schreeuwt dan de andere. De lieve meisjes zijn doodsbang om te verliezen en hebben met elkaar afgesproken dit dan ook niet te doen. Iedereen weet waar ze moet gaan staan en ze weten dat als ze met z’n allen heel hard werken ze niet bang hoeven te zijn om te verliezen en dus ook niet bang hoeven te zijn  voor de twee boze stiefmoeders. Gisteren moesten de meisjes tegen de meisjes van Jan van Arckel. Nu zijn wij natuurlijk ook allemaal meisjes van Jan van Arkel maar dat terzijde. Rinske was door de boze stiefmoeders ook verplicht om mee te doen en die zag dat de meisjes van Jan van Arckel moeite hadden met het snelle spel van de meisjes van de twee boze stiefmoeders. Er werden zeker drie kansen verprutst en één van de twee boze stiefmoeders zette een keel op en liet de aarde schudden. Donkere donderwolken verschenen aan de hemel. Aanvoerder Isabel Visser riep naar de meiden dat dit verkeerd af ging lopen en Isa schreeuwde naar Inge en Liz dat er gescoord moest worden Yana verliet uit angst voor de twee boze stiefmoeders haar vertrouwde linksback positie om mee te doen met de aanval. Hulpeloos en alleen stond Isabel Arensman in haar doel. Reza bleef maar ballen naar voren schieten in de hoop dat er een doelpunt gescoord zou worden. Net toen de twee boze stiefmoeders op ontploffen stonden wist Inge de ban te breken en schoot de 1-0 binnen. Guusje die naast de twee boze stiefmoeders ook nog haar echte en lieve moeder langs de lijn had staan scoorde vrij snel daarna de 2-0  en Rinske scoorde daarna de 3 en 4-0. Wat er toen gebeurde… de twee boze stiefmoeders verdwenen als sneeuw voor de zon en twee lieve prinsesjes verschenen langs de lijn. Nu de meisjes dit door hadden voetbalden ze frank en vrij. Inge huppelde over het veld en na de zoveelste goede voorzet van Jo-Ann scoorde ze de 5-0. Guusje liep met een big smile van het eerste doelpunt en ze vergrote de vreugde door ook de 6-0 te maken. Amy was weer de baas op het middenveld en zag helaas dat haar schot net naast ging. Gelukkig vonden de twee prinsessen dit helemaal niet erg. Met een toverspreuk zorgde de twee prinsessen er voor dat Senna helemaal geen last meer had van haar operatie en zo ook mee kon doen. Hetzelfde gold voor Julia die plots geen last meer had van haar knie. Wat een lieve prinsessen. De tweede helft vergaten de meisjes al hun zorgen en daardoor ook dat ze bezig waren met een wedstrijd. Rinske scoorde nog wel de 7-0 maar langzaam maar zeker zag je de twee lieve prinsessen steeds minder lief worden. Grauw en duister verschenen weer langs het veld. Toen de meisjes van Jan van Arckel ook nog de 7-1 scoorde zag het er helemaal niet goed uit. Gelukkig kwam daar de prinses op het roze paard met haar toverfluit. Renate Makkink floot net voordat de twee boze stiefmoeders zouden terugkeren voor de laatste keer op haar fluit en zo leefde de 15 meisjes nog lang en gelukkig!

Voor een weekje dan… Dan wachten de meisjes van Ophemert.