2e klasse F journaal ( zaterdag 7 oktober 2017)

Fanzone

omhoog
28 users have voted.

Knap als je uit een 6 punten wedstrijd 3 punten weet te behalen !

 

Tricht pakt bij SVW eerste overwinning:

GORINCHEM – In Gorinchem behaalde Tricht zaterdag in een duel met veel kansen voor beide partijen tegen de puntloze hekkensluiter SVW met 2-4 de eerste competitiezege in de tweede klasse. Komende zaterdag speelt Tricht thuis tegen Nivo Sparta uit Zaltbommel.

Tricht begon defensief zwak maar keeper Nicky Janssen behoedde de gasten nog voor een vroege achterstand. Na een fout van verdediger Rani Abouna profiteerde Tugay Tursucu in de elfde minuut wel: 1-0. Even later miste SVW nog een kans, maar vijf minuten na de achterstand scoorde Marijn Bransen vanaf links al de 1-1 gelijkmaker toen hij zijn tegenstander op snelheid aftroefde.

Reeds twee minuten later nam Tricht zelfs al een 1-2 voorsprong doordat Ramon van Soelen een voorzet van Bransen met een diagonaal schot goed afrondde. Een boogbal van Bransen ging net naast maar dat lot trof ook een Gorkums schot van Frezghi Kulubrhan Ghebretinsar. Na een half uur kon Ramon van Soelen een voorzet van Ruben Lambregts net niet afronden. Vijf minuten voor rust had Tricht pech doordat René van Soelen de lat trof. Zo werd 1-2 de pauzestand.

Verse krachten
Na de thee begon SVW sterk. Tugay Tursucu miste een kans in een kluwen van spelers. Na een gave voorzet mikte Denzel Libretto te hoog. Dat deed René van Soelen voor Tricht na een inworp van Rick van Gameren ook. De thuisclub drong echter het meeste aan en in de 64e minuut schoot Nabil Kadiwahabi verdiend de 2-2 gelijkmaker in de benedenhoek.

Trichts trainer Marcel van Steenis was niet tevreden over de ontwikkelingen en bracht eerst Kevin van Burk en later Leonardo Aguiar als verse kracht in het veld. Uit een voorzet van Arjan Hakkert zag Marijn Bransen zijn inzet door SVW gestuit. Aan de andere kant redde keeper Nicky Janssen voor Tricht bij een Gorkumse omhaal.

Het duel kon dus nog naar alle kanten uitvallen maar in de 79e minuut sloeg de balans in Trichts voordeel door. Uit een vrije trap van Sven van Maurik over de muur heen tikte de inlopende invaller Kevin van Burk de bal in het doel: 2-3. Zes minuten later besliste een andere invaller Leonardo Aguiar de partij. Op aangeven van Arjan Hakkert trof Aguiar van dichtbij doel: 2-4. Dat was de beslissing.

In de slotfase kwam Bjorn Bambacht bij Tricht nog als derde wissel binnen de lijnen. De goed leidende arbiter M.P. van Dijk uit Etten-Leur had in het sportieve duel op het Gorkumse kunstgras geen kaarten nodig.

 

Heukelum verliest van efficiënt Woudrichem:

HEUKELUM – Heukelum had zeker niet hoeven verliezen van Woudrichem, maar stapte na een 1-3 nederlaag wel met lege handen van het veld.

“Qua spel kunnen we onszelf weinig verwijten”, vond trainer Marco Verbeek. “Wel waren we in het verdedigen en in de eindpass te slordig en onder de maat. Woudrichem was effectiever.”

Na een 0-2 ruststand bracht Tim Schwebke in de tweede helft de spanning terug. Woudrichem besliste de wedstrijd echter met de 1-3. 

 

Effectief Papendrecht vaagt Nivo Sparta weg:

ZALTBOMMEL – Voor Nivo Sparta mag de seizoensstart traditiegetrouw dramatisch worden genoemd. Een zeer effectief Papendrecht zorgde er zaterdag met een afgetekende 0-5 overwinning voor dat de ploeg van trainer Theo de Boon slechts één punt uit de laatste drie wedstrijden behaalde.

De wedstrijd op sportpark De Watertoren werd voorafgegaan door het nodige spektakel bij de opkomst. Met licht, muziek en rook betraden beide elftallen het veld, ook al was er weinig reden tot enthousiasme aan Zaltbommelse zijde. Nivo Sparta hield aan de vorige twee duels immers slechts één punt over. De wedstrijd van vandaag zou dus gewonnen moeten worden, om na vorig seizoen niet weer dramatisch te starten.

In de uiterste beginfase van het duel straalde de thuisploeg dat ook uit. Roel de Kruijk kreeg een uitgelezen mogelijkheid, maar mikte over. Aan de andere kant werd een goal van Justin Beemsterboer afgekeurd vanwege hands. Hoewel het spel van beide kanten verre van goed was, waren er kansen over en weer, want binnen een kwartier kreeg Nivo Sparta via Sten Pijlman wederom een goede mogelijkheid om de score te openen. Hij volleerde de bal over het doel van goalie Timo Kurpershoek.

Druilerig
Net voordat het half uur was verstreken nam Papendrecht de leiding. Een ingooi vanaf de linkerflank viel over de Zaltbommelse verdediging recht in de voeten van de ongedekte Daely van der Graaff. Die profiteerde optimaal door de bal onberispelijk langs Ruud de Groot te schieten. Na die openingstreffer werd het spel net zo druilerig als het weer op deze herfstige zaterdagmiddag.

In de rust greep vervangend trainer Karel Spitsbaard in, door Beemsterboer naar de kant te halen. Zijn plaats voorin werd ingenomen door George Tomas de Brito. Die wissel bleek een gouden zet, want na een gemiste kans van spits Willem Looijen kwam Papendrecht er via Jay Luciano razendsnel uit. Zijn voorzet vond Koen Lighaam die de 0-2 binnen schoot. Nog geen handvol minuten later vond invaller Tomas de Brito dankzij een schutterende defensie de vrijstaande Luciano, die ditmaal zelf de trekker overhaalde.

Chaos
Op dat moment ‘knakte’ het bij de thuisploeg, die al vanaf het begin af aan allerminst overliep van vertrouwen. Achterin bleek het een chaos en dat kwam het best tot uiting bij de 0-4, toen doelman en verdediger elkaar in de weg stonden, waarna Luciano gemakkelijk zijn tweede van de middag mocht aantekenen. Drie minuten later zorgde Sven van der Net voor het mooiste hoogtepunt van de wedstrijd: met een fantastische lob verschalkte hij twintig minuten voor tijd de ver uitgekomen De Groot. Nivo Sparta stond erbij en keek ernaar, al had een aanzienlijk deel van de thuissupporters het na die goal al wel gezien.

De ingevallen Mo Nikbakht had in de laatste vijf minuten de eretreffer nog op zijn voet. Hij faalde echter oog in oog met doelman Kurpershoek.

Rustig blijven
Een uitslag hoeft niet altijd de verhoudingen te weerspiegelen, maar de 0-5 van vandaag sprak boekdelen. Papendrecht voetbalde naar zijn capaciteiten en benutte zowat iedere kans die ze werd geboden. Nivo Sparta was, vooral in de tweede helft, volledig de weg kwijt. De Boon maant tot kalmte binnen de ambitieuze club uit Zaltbommel: “We hebben een slechte start, een exacte kopie van vorig jaar. Maar we moeten nu gewoon rustig blijven, da’s het belangrijkst. Ik kan gekke dingen roepen, maar daar is het veel te vroeg voor.”

Dat wil overigens niet zeggen dat De Boon zich niet gaat laten gelden: “We moeten het om gaan buigen. En dat gaat gebeuren. Er gaan spaanders vallen en we gaan de koppen bij elkaar steken. Zeggen dat we niet zo goed zijn als we denken te zijn. Een hoop spelers moeten in de spiegel gaan kijken. Natuurlijk; we verliezen en we winnen met elkaar. Wij als staf moeten het neerzetten en in het veld moeten ze het uitvoeren, maar juist daar zit een grijs gebied tussen. Ik ben twintig jaar trainer. Ik heb wel voor hetere vuren gestaan, maar ik had het me wel anders voorgesteld.”

Fantastische start
Voor vervangend Papendrecht-trainer Spitsbaard was het een middag om niet gauw te vergeten. “De hoofdtrainer is momenteel in Amerika. Ik heb nu de honneurs waargenomen en dat hebben we met verve gedaan. Ik ben met name tevreden over het getoonde spel. We zijn vol vertrouwen hier naartoe gegaan.  In de bespreking zeiden we al dat we de kaas niet van ons brood af laten eten. Ik ging hierheen met de verwachting dat we zouden winnen, maar met 0-5 zeker niet” aldus Spitsbaard, die zijn ploeg negen punten uit de eerste drie wedstrijden zag behalen: “We hebben een fantastische start. Als we vertrouwen houden en iedereen ervoor blijft gaan, dan kunnen we een heel eind komen. In de eerste periode zijn we lekker bezig. Laten we daar eerst naar kijken en dan zien we wel verder.”

 

Almkerk kraakt ook Wilhelmina’26 in spannende derby:

WIJK EN AALBURG – Almkerk blijft goed op dreef in de tweede klasse. De manschappen van trainer Robert Roest kraakten zaterdag op De Ebbe in de derby ook koploper Wilhelmina’26 met 1-2.

“Over heel de wedstrijd was het een terechte uitslag”, moest voorzitter Henk Treffers van Wilhelmina’26 bekennen.

Beide ploegen maakten er een enerverende derby van. Binnen vijf minuten ging de bal al op de stip na een overtreding van Robert Bouman. Pascal de Vries liet het buitenkansje niet onbenut en zette Almkerk op 0-1. Een minuut later maakte Bouman zijn fout al goed door een voorzet aan de andere kant binnen te tikken voor de 1-1.

Open
Daarmee lag de strijd weer helemaal open. Het bleef gelijk op en neer gaan, al rook Jelle Stalenhoef nog even aan een nieuwe voorsprong voor Almkerk. Het keiharde schot van Stalenhoef spatte echter op de paal.

Binnen de minuut na de rust stond Almkerk wel op 1-2. Maverick van Maaren scoorde.

Tijd voor Wilhelmina’26 voor een paar aanvallende wissels. Dreiging kwam er wel, maar geen doelpunten. Almkerk begon wat naar achteren te leunen en loerde op de counter. Twee keer hadden de gasten de mogelijkheid de wedstrijd in het slot te gooien, maar de voorwaartsen lieten de mogelijkheden onbenut. Pascal de Vries schoot hoog over en Niels Nieuwesteeg werd terug gefloten wegens buitenspel.

Bijna kwam Wilhelmina’26 nog langszij, maar de poging van Samuel Hartgers belandde naast het doel.

Almkerk moest de laatste vijf minuten nog volmaken met tien man na een tweede gele kaart voor Dennis Hakkers wegens commentaar. De Almkerker hielden wel de drie punten binnen boord. 

 

Pak slaag voor SV Meerkerk:

 

VIANEN - Bij Brederodes leed Sv Meerkerk een kansloze 6-1 nederlaag.

"Het was heel slecht en we hebben dan ook verdiend een flink pak op ons donder gehad", zag SV Meerkerk-trainer Michel de Raad.

"We speelden ver onder ons kunnen en werden volledig weggespeeld door een goede tegenstander. Mijn doelman Wilco den Tuinder haalde als enige een dikke voldoende. Anders waren het dubbele cijfers geworden."

 

Drechtstreek in mooie stijl langs Pelikaan:

PAPENDRECHT - De 2-0 nederlaag van vorige week tegen Roda Boys Bommelerwaard bleek niet meer dan een 'incident' te zijn voor Drechtstreek. Immers, zaterdag denderde de 'voetbalintercity' van machinist Miquel Munoz in grootste stijl over het toch echt niet kinderachtige Pelikaan heen.

"We voetbalden zoals ik het graag zie", glunderde Munoz na de mooie 4-1 zege. "Dynamisch spel met passing over de grond; prachtig om te zien. En tactisch klopte het ook allemaal. Het is een genot om dit team in actie te zien."

De na een blessure weer in de basis teruggekeerde Joey d'Haan bezorgde Drechtstreek binnen het kwartier de 1-0. Vervolgens kwamen de gasten op 1-1, waarna ze door hun oud-ploeggenoot en huidig Drechtstreek-aanvaller Randy Kroos op een 2-1 achterstand bij rust werden getrakteerd.

Na de pauze liep Drechtstreek soepel spelend uit naar de 4-1 eindstand. Michael Slingerland en opnieuw Joey d'Haan scoorden de twee laatste treffers,.

 

HARDINXVELD - RODA BOYS      1-2    

HARDINXVELD-GIESSENDAM - Hardinxveld is er niet in geslaagd om een vroege achterstand op Roda Boys/Bommelerwaard nog goed te maken. Aan de Sluisweg profiteerde de bezoekende koploper al na twee minuten van de ruimte op de vleugel en nam zo direct de leiding. De ploeg van trainer Arjan de Vries had in de eerste helft geen enkele kans om terug te komen. Na de pauze leek het met de 0-2 helemaal gedaan, maar na de aansluitingstreffer perste Hardinxveld er nog een hectisch slotoffensief uit. Verder dan 1-2 kwam het niet en dat leverde Roda Boys de volle buit op uit de eerste drie wedstrijden en Hardinxveld lukte het maar niet om van de hatelijke nul op de ranglijst af te komen.

Hardinxveld, dat na twee wedstrijden nog puntloos was, kreeg met Roda Boys/Bommelerwaard een van de koplopers zonder verliespunten op bezoek. Dat het geen gemakkelijke middag zou worden aan de eigen kletsnatte Sluisweg werd al snel duidelijk. Bij de eerste diagonale bal richting de flank faalde de dekking en kapte Nils Loef Danny van den Bout uit en gaf ook Hardinxvelddoelman Karsten de Graaf in de korte hoek het nakijken.

Na twee minuten al een domper voor Hardinxveld dat er in het vervolg van de eerste helft niet in slaagde om tot een gevaarlijke tegenstoot te komen. Roda Boys dat meer ruimte kreeg en er op snelheid uitkwam kreeg wel de kansen maar liet na om verder uit te lopen. Omdat het bij een marge van 0-1 bleef tot de pauze mocht Hardinxveld toch nog hoop koesteren voor het tweede deel.

Rode kaart
Met de wissel van aanvaller Michael Visser voor verdediger Robert Zwakhals probeerde de WSB Solutions brigade de wedstrijd te kantelen. Ondanks veel inzet lukte het Hardinxveld niet om Roda Boys echt onder druk te zetten en kreeg doelman Karsten de Graaf nog het meeste werk. Toen in de 82e minuut de snelle Nils Loef ontsnapte aan buitenspel en alleen voor de Hardinxvelddoelman opdook leek de strijd met 0-2 wel beslist.

Uit een vrije trap van Michael Visser kwam vijf minuten voor tijd toch nog de aansluitingstreffer op het scorebord. Hardinxveld zette met de 1-2 aan voor een slotoffensief maar werd slechts beloond met gele kaarten en zelfs een erg zware rode kaart voor Niels Nomen. Een schril contrast met Sjors Maas van Roda Boys die eerder Aron van Andel van Hardinxveld te grazen had en er ook debet aan was dat Lars van der Rest bij Hardinxveld geblesseerd het veld moest verlaten, hetgeen scheidsrechter van Vreeswijk blijkbaar ontging.

De eentonige wedstrijd kreeg zodoende nog een hectisch slot met Vincent van Lopik die voor Hardinxveld redde op de eigen doellijn en het allerlaatste steekpassje op Richard Zwakhals die zich vastliep op Roda Boys doelman Patrick Coenen. Maar een puntje wegkapen tegen Roda Boys/Bommelerwaard dat nu met negen punten uit drie wedstrijden mee aan kop gaat zat er voor Hardinxveld deze middag niet in en sluit zodoende samen met SVW de ranglijst nog steeds puntloos af.

Komende zaterdag 14 oktober gaat Hardinxveld op bezoek bij Woudrichem, dat zich als promovendus manifesteert in de subtop van de ranglijst.

 

 

1 Papendrecht 3 3 0 0 9 14 3
2 Roda Boys/Bom. 3 3 0 0 9 7 2
3 Almkerk 3 2 1 0 7 5 2
4 Brederodes 3 2 0 1 6 10 5
5 Drechtstreek 3 2 0 1 6 8 4
6 Wilhelmina'26 3 2 0 1 6 8 5
7 Woudrichem 3 2 0 1 6 7 6
8 Tricht 3 1 1 1 4 6 7
9 Heukelum 3 1 0 2 3 6 7
10 SV Meerkerk 3 1 0 2 3 5 12
11 Pelikaan 3 0 1 2 1 5 9
12 Nivo Sparta 3 0 1 2 1 1 8
13 Hardinxveld 3 0 0 3 0 3 8
14 SVW 3 0 0 3 0 6 13

 

Programma 14 okt 2017

Woudrichem - Hardinxveld
Pelikaan - Heukelum
Tricht - Nivo Sparta
Roda Boys - Brederodes
Papendrecht - Wilhelmina'26
Almkerk - SVW
SV Meerkerk - Drechtstreek